قیمت تمامی محصولات صحیح و به روز و سیستم پرداخت در محل فعال میباشد. هر گونه ابهامی را از پشتیبانان آنلاین سایت بپرسید و یا از روش های ارتباطی در قسمت تماس با ما استفاده نمائید. جهت پیگیری سفارش از طریق پنل کاربری خود با انتخاب گزینه سفارش ها اقدام نمائید.

اطلاعیه

روش های ارسال کالا

اطلاعیه: قبل از پرداختن به روش های ارسال کالا یادآوری این دو نکته ضروری می باشد:

1- سیستم پرداخت در محل از طریق ارسال از اداره پست و باربری یا پیک شخصی برای فروشگاه جاسک کالا فعال می باشد.

2- هموطنان و مشتریان عزیز بدلیل محدودیت ارسال روزانه لوازم برقی خارجی در نوارمرزی و مناطق آزاد از تاکید و الزام بر ارسال سریع کالا بپردازید چون برای این مورد از فروشگاه هیچ کاری بر نمی آید، هر چند فروشگاه مایل است که ارسالهای خود را در سریعترین زمان ممکن انجام دهد، اما بدلیل قوانین موجود این امکان وجود ندارد.

3-جهت اطلاع مشتربان بیان می شود که کدرهگیری مرسوله ارسالی بصورت خودکار برای شماره پیامک مشتریان ارسال می گردد. مگر اینکه سیستم دریافت پیامک های تبلیغاتی غیرفعال باشد که در این صورت حداکثر2 روز بعد از ارسال، بصورت دستی در قسمت اطلاعات سفارش شما وارد میگردد که میتوانید آن را در پنل کاربری خود در قسمت سفارشات و زیر آدرس وارد شده هر سفارش مشاهده نمایید.

انبارهای اصلی ارسال جاسک کالا در جاسک - بندرعباس - قشم - و برخی بعنوان انبار کوچک و فرعی در چند نقطه دیگر کشور می باشند که از هر انبار با تاییدیه واحد پردازش جاسک کالا سفارشات ارسال می گردند.

روش های ارسال کالا در فروشگاه جاسک کالا بر اساس نوع و اندازه محصول به چند روش زیر می باشد .

یک . لوازم خانگی بزرگ و ابزارآلاتی و اداری بزرگ با پیک شخصی یا باربری

دو. سایر محصولات بر اساس اولویت ابتدا با پست یا در صورت لزوم و با انتخاب مشتری با تیپاکس یا سایر روش ها ارسال می گردند

سه . ممکن است شما سفارش چند محصول را بکنید که هر کدام در انبارهای متفاوتی و در محدوده های پستی متفاوت باشند که هر کدام بطور جداگانه و با برنامه های ارسال متفاوت برای شما ارسال می گردد.

پست سفارشی ویژه - پست پیشتاز

منظور از پست ویژه پست هایی می باشد که به علت هایی با محدودیت ارسال همراه هستند از جمله شکستگی ، حجم زیاد و... که فقط از طریق ارسال ویژه با شرکت های پستی این دست وسایل ارسال می گردد تا از شکستن و..آنها جلوگیری شود این نوع ارسال دارای بیمه می باشند و بسته بندی با کیفیتی دارند.

محصولات کوچک از طریق پست ارسال می شود و قبل از ارسال کامل تست شده و از لحاظ بدنه و کارکرد چک می شود بعد از این که محصول به مقصد رسید مشتری موظف می باشد آن را کاملا تست کند و اگر مشکلی داشت تا 24 ساعت پس از تحویل آن را به فروشگاه از طریق شمارهای درج شده در فرم تماس با ما به فروشگاه اطلاع دهد تا عیب برطرف شود یا در صورت لزوم با هماهنگی فروشگاه تعویض شود .

این روش ارسال برای کالاهای کوچک استفاده می شود. برای کالاهایی از قبیل تلویزیون، کولر گازی، سینمای خانگی و... امکان ارسال از این روش مقدور نمی باشد.

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی ویژه بعد از ثبت توسط پست، بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش از روز ثبت توسط ماموران پست بین 36 تا 96 ساعت کاری است.

توجه داشته باشید هزینه پست در برخی محصولات بر عهده مشتری می باشد و هزینه ارسال هر چقدر که باشد سایت در هنگام ثبت سفارش بر اساس وزن محصول آن را محاسبه کرده و به قیمت محصول اضافه می کند .

درصورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق پست هستید، می توانید مرسوله خود را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر رهگیری کنید .

http://itemtracking.post.ir

پست تیپاکس عادی

این روش ارسال برای محصولات کوچک می باشد و بیشتر مانند پست پیشتاز عمل می کند . منتها در این روش مشتری در مرحله اول فقط هزینه محصول را پرداخت می کند و هزینه ارسال را درب منزل به پیک پرداخت می کند .

در این روش محصول قبل از ارسال کامل تست شده و از لحاظ بدنه و کارکرد چک می شود بعد از این که محصول به مقصد رسید مشتری موظف می باشد آن را کاملاً تست کند و اگر مشکلی داشت تا 24 ساعت پس از تحویل آن را به فروشگاه از طریق شمارهای درج شده در فرم تماس با ما  اطلاع دهد تا عیب برطرف شود یا در صورت لزوم با هماهنگی فروشگاه تعویض شود .

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی از طریق تیپاکس بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش از روز تحویل و ثبت آن در سیستم تیپاکس حداقل بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت است.

در صورتی که منتظر تحویل سفارش خود از طریق تیپاکس هستید می توانید مرسوله خود را از طریق سایت رسمی تیپاکس به آدرس زیر رهگیری کنید .

https://tipaxco.com

سفارشات باربری

 برای کلیه سفارشات باربری « باربری باید توسط مشتری از باربری های نزدیک به محل سکونتش معرفی شود » هزینه حمل به صورت بیعانه پیش پرداخت و قیمت خود کالا را در هنگام رسیدن پیک و کالا تحویل به باربری پرداخت خواهد شد « اگر زمان پرداخت از نیم ساعت بیشتر شود کالا برگشت خواهد خورد ؛ پس پیشنهاد می شود لطفا پول را در صورت امکان از قبل بپردازید »

کالاهای سنگین شامل ; _ یخچال فریزر _ ساید بای ساید _ اجاق گاز _ ماشین ظرفشویی _ ماشین لباسشویی _ کولر آبی _ کولر گازی _ تلویزیون و..... تنها با باربری یا پیک شخصی ارسال می شوند و شامل پرداخت در محل می شوند.

به نکات زیر توجه نمایید:

۱- بدلیل طولانی بودن مسیر یا (نبودن پیک ها بدلیل حمل کالاهای مشتریان) در برخی کالاها از روش ارسال با باربری استفاده می‌شود. و به آن خاطر که پیک در محل شما حاضر نمی‌شود، کل مبلغ سفارش به علاوه هزینه ارسال کالا تا باربری از شما اخذ میگردد. البته توجه نمایید امکان اخذ بیعانه نیز وجود دارد. بصورتی که بیعانه دریافت می‌گردد سپس کالا به باربری ارسال می‌گردد و در زمان بارنامه شدن کالا، الباقی مبلغ سفارش اخذ می شود.

نکته: مشتری باید از وجود باربری در شهر و منطقه خود آگاه باشد و باربری مقصد را اعلام نماید.

۲- هزینه ارسال کالا از مبدا تا شهر مشتری به هنگام پیک و باربری ( مقصد ) پس کرایه خواهد شد.(پرداخت هزینه ارسال هنگام تحویل مرسوله) 

در هنگام ارسال کالا با باربری هزینه تا باربری مقصد محاسبه شده و حمل بار تا باربری مقصد بر عهده ی شرکت باربری مبدا می باشد و از باربری مقصد تا محل مورد نظر مشتری، بر عهده ی خود مشتری می باشد.

۴- کالا صحیح و سلامت به پست و تیپاکس تحویل داده می‌شوند و تا محل شما توسط پست و تیپاکس بیمه خواهد شد. لذا از تحویل گرفتن کالاهای خراب اجتناب نمایید.

پیک شخصی

 ارسال لوازم خانگی بزرگ از طریق پیک شخصی در جاسک کالا شامل چند مرحله می باشد :

مرحله اول - دریافت کالا از انبار فروشگاه یا تامین کنندگان: پس از ثبت سفارش توسط شما و پرداخت بیعانه ، کالای شما از انبار فروشگاه یا تامین کنندگان به محل های تست فروشگاه در هر یک از محل های پردازش آورده خواهد شد.

مرحله دوم – تست کالا : بدلیل آنکه اکثر کالاهای موجود در فروشگاه جاسک کالا برقی می باشند. قبل از ارسال کالا صحت و سلامت کالا مورد بررسی قرار می گیرد . به این ترتیب که سفارش شما (بطور مثال یخچال ساید بای ساید) از کارتن خارج میشود. به برق متصل می‌شود سپس دستگاه روشن و تصویر، صدا و حتی پیکسل دستگاه نیز بررسی می‌شود.

مرحله سوم - تحویل کالا به پیک : در مرحله تست کالا، شخصی که قرار است کالا را به شما تحویل دهد (پیک) نیز حضور دارد. پس از تأیید سلامت کالا، سفارش شما مجدداً بسته بندی و تحویل پیک می شود. پیک نیز مبلغ سفارش را ضمانت می کند . (پیک کل مبلغ فاکتور را در محل فروشگاه پرداخت می نماید)

مرحله چهارم – حرکت به سمت شهر مقصد: پس از تکمیل مراحل بالا و تحویل کالا به پیک ، ایشان به سمت آدرس شما حرکت خود را آغاز می کند.

زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بسته به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین ۱۲ تا 72 ساعت است.

مرحله پنجم – تحویل کالا به مشتری: پس از آنکه پیک، کالا را به دست مشتری می‌رساند موظف است که صحت و سلامت کالا را به تأیید مشتری برساند.سپس مبلغ باقی‌مانده فاکتور را اخذ مینماید.

توجه داشته باشید، پیک فروشگاه وظیفه ای در قبال نصب و راه اندازی دستگاه و لوازم جانبی آن ندارد.

تذکر : در صورتی که محصول مشکل داشته باشد مشتری نباید محصول را تحویل بگیرد و هیچ پولی پرداخت کند .

اگر محصول مشکل داشته باشد محصول دوباره توسط پیک به فروشگاه برمی گردد و به جای آن یکی دیگر ارسال می گردد و مشتری هیچ ضرری نمی کند .

مرحله ششم – کالاهای دارای کارت گارانتی: در رابطه با کالا هایی که دارای گارانتی می‌باشند و نیاز به نصب دارند. کارت گارانتی را از کارتن محصول خارج نمایید و با شماره نمایندگی شهر خود تماس بگیرید. توجه نمایید دستگاه شما باید توسط کارشناسان مورد تأیید شرکت گارانتی نصب گردد و کارت گارانتی کالا توسط این شخص مهر و امضا شود تا اعتبار پیدا کند. لذا از نصب خودسرانه دوری کنید.

به نکات زیر توجه نمایید:

۱- پیک تنها کالا را برای شما تست می نماید و نصب و راه اندازی کالا بر عهده ایشان نمی باشد.

۲- از پرداخت انعام و شیرینی به پیک اجتناب کنید.

۳- امکان تست برخی کالا ها همچون کولر گازی تا قبل از نصب مقدور نمی باشد برای همین در زمان تحویل کالا سلامت فیزیکی آن را بدقت بررسی نماید.

۴- برای نصب کالاهای دارای کارت گارانتی هزینه ایاب و ذهاب توسط شرکت گارانتی کننده اخذ خواهد شد.


نکته : در برخی زمان ها با توجه به شرایطی شاید ارسال و دریافت کالا دیرتر صورت میگیرد اگر این اشکالات از طرف شرکت های پستی مانند اداره پست ، تیپاکس ،باربری و... باشد. مسولیتش از دست ما خارج است و تمامی این موارد به آنها مربوط می شود.

همچنین اگر در مواردی تامین کنندگان ما در تامین کالا دیر کنند به اطلاع مشتریان رسانده می شود.