قوانین و شرایط خرید اقساطی در جاسک کالا

الف قوانین :

1- قبل از اقدام به ثبتنام و دریافت کد از لندو برای خرید اقساطی از جاسک کالا باید از طریق پشتیبانان جاسک کالا استعلام دقیق از موجودی کالاهای مورد نظر و نحوه ارسال آنان گرفته شود.

تبصره الف : حتما در استعلام بیان شود این کالا را برای خرید اقساطی میخواهم چون بر اساس نرخ فروش و تعداد موجودی بصورت تخمینی به مشتری اعلام میگردد

تبصره ب : اگر چنانچه روند استعلام مشتری دیر صورت بگیرد یا دیر اقدام کند کلیه عواقب ناشی از عدم موجودی و افزایش قیمت با خود مشتری می باشد.

2- قیمت کالا قیمت روز ثبت سفارش می باشد نه قیمت زمان استعلام، همچنین در خرید اقساطی بجز بهره وامی که بانک آینده از مشتری دریافت می کند. قیمت اقلام 7درصد گران تر محاسبه می شوند.(به این دلایل: 1- در تسویه با لندو حدود چند درصد از اصل قیمت فروش کالا از فروشگاه کسر میگردد . 2- همچنین بابت تاخیر در تسویه با فروشگاه)

ب شرایط :

1- افتتاح یا داشتن حساب در بانک آینده : برای خرید اقساطی در جاسک کالا ابتدا باید یک حساب در بانک آینده داشته باشید که البته می توانید افتتاح حساب را بصورت آنلاین نیز از طریق دانلود نرم افزار کیلید بانک آینده بصورت آنلاین انجام بدهید.(اگه از قبل حساب بانک آینده داری که می‌تونی مستقیم بری به مرحله بعد؛ ولی اگه حساب نداری، این کار رو می‌تونی به شکل آنلاین انجام بدی)

آدرس نرم افزار کیلید جهت افتتاح حساب آنلاین در بانک آینده :     https://key.ba24.ir/#signin

2- ثبت درخواست وام از لندو در صفحه جاسک کالا : در مرحله دوم خرید اقساطی از جاسک کالا پس از افتتاح حساب در بانک آینده، از طریق صفحه فروشگاه جاسک کالا در لندو درخواست وام خود را ثبت می کنید و  بعد توی حساب کاربریت در لندو ، عکس مدارک رو بارگذاری کن و بعدش هم کد ملی و شماره موبایلت رو وارد کن تا درخواست اعتبارسنجیت ثبت بشه.

اگر چنانچه قبلا این مراحل رو در بانک آینده و لندو سپری کردی پس برای ادامه سریع به لینک گذاشته شده در پایین همین صفحه مراجعه کن

3- ثبت امضای الکترونیکی : از اونجایی که سفته و قرارداد کاغذی از لندو حذف شده، برای امضای سفته و قرارداد به امضای الکترونیکی نیاز داری. این امضای الکترونیکی رو باید با نرم‌افزار آینده‌ساین ثبت کنی.

نحوه ثبت امضای الکترونیکی

در لندو تمام مراحل دریافت وام، به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود؛ حتی امضای سفته و قراردادها. یعنی شما باید ابتدا امضای الکترونیکی خود را ثبت کنید تا بتوانید با استفاده از آن، سفته الکترونیکی و قراردادهای لندو و بانک آینده را امضا کنید. برای ثبت گواهی امضای الکترونیکی، باید از نرم‌افزار «آینده‌ساین» (نرم‌افزار اختصاصی بانک آینده) استفاده کنید. شما می‌توانید این نرم‌افزار را از طریق لینک زیر دانلود و در گوشی موبایل خود نصب کنید.

دانلود مستقیم نرم‌افزار «آینده‌ساین»

توجه داشته باشید که در حال حاضر نصب نرم‌افزار «آینده‌ساین» روی گوشی‌های آیفون امکان‌پذیر نیست. پس اگر گوشی آیفون دارید، لطفا دریافت امضای الکترونیکی را با یک گوشی موبایل اندرویدی انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که برای استفاده از این نرم‌افزار، لازم است حتما مشتری بانک آینده باشید. یعنی کد ملی و شماره موبایل شما باید در بانک آینده ثبت شده باشد.

برای دریافت امضای الکترونیکی این ۱۰ مرحله را انجام دهید:

 • بعد از نصب نرم‌افزار «آینده‌ساین»، برای ورود به آن باید کد ملی و شماره موبایل خود را وارد کنید و سپس کد ارسال‌شده به شماره موبایلتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره موبایل وارد‌شده باید حتما به نام خودتان باشد.
   
 • در این مرحله باید دو نوع رمز تعیین کنید؛ رمز کاربری و رمز مدیریتی. (از رمز کاربری برای انجام امضای الکترونیکی و از رمز مدیریتی برای رفع انسداد رمز کاربری استفاده می‌شود) رمز کاربری فقط باید به شکل عدد باشد ولی رمز مدیریتی باید حتما شامل حروف، اعداد و کاراکترهای خاص (مثل % $ # @ !) باشد.
 • در مرحله بعد باید در قسمت نام مرکز صدور گواهی، گزینه «میانی دولتی عام» را انتخاب کرده و سپس نام محصول را انتخاب کنید. در بخش «نام محصول» حتما مورد «گواهی موبایل برنز شخص حقیقی مستقل» را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت وام از لندو و آنلاین انجام‌شدن تمام مراحل، انتخاب گواهی برنزی الزامی است.
 • در مرحله بعدی باید اطلاعات هویتی و اطلاعات تکمیلی خود را وارد کنید.
  • توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده باید دقیق و صحیح باشد.
  • سریال کارت ملی را باید از روی کارت ملی هوشمند خود وارد کنید. اگر هنوز کارت ملی هوشمندتان را دریافت نکرده‌اید، کد پیگیری که روی رسید تعویض کارت ملی نوشته شده است را وارد کنی      
 • در این بخش می‌توانید بعد از مشاهده اطلاعات وارد‌شده، جمله «تمامی اطلاعات فوق را خوانده‌ام و تایید می‌کنم» را تیک بزنید و به مرحله بعد بروید.
 • در این مرحله گزینه «شناسه پرداخت ندارم» را انتخاب کرده و هزینه دریافت امضای الکترونیکی را از طریق درگاه بانکی و با کارت بانکی خود پرداخت کنید.
                                                               
 • در این صفحه ایمیل خود را وارد کنید و با انتخاب گزینه «اعتبارسنجی و پرداخت» وارد درگاه بانکی شوید. بعد از پرداخت هزینه و مشاهده رسید آن، دوباره به نرم‌افزار «آينده‌ساین» برگردید و شناسه پرداخت خود را وارد کنید.
                                                         
 •  شناسه پرداخت در دو بخش قابل مشاهده است؛ پیامکی که در این مرحله از طرف نرم‌افزار برای شما ارسال شده‌ و همچین صفحه‌ پرداخت موفقیت‌آمیز (در این صفحه شناسه پرداخت همان شماره پیگیری پرداخت است).
   
 • در این صفحه گزینه «احراز هویت چهره» را انتخاب کنید تا احراز هویت شما به شکل آنلاین انجام شود.

  قبل از شروع فرایند تصدیق چهره به نکات زیر توجه کنید:
  • رعایت شئونات اسلامی الزامی است.
  • نباید مقابل دوربین، عینک یا ماسک داشته باشید.
  • گوشی موبایل را باید کاملا روبه‌روی خود بگیرید تا چهره شما به طور کامل در کادر مشخص‌شده قرار بگیرد؛ البته دوربین را نباید بیش از حد به صورت خود نزدیک کنید.
  • زمانی که نرم‌افزار از شما اجازه دسترسی به دوربین موبایلتان را می‌خواهد، آن را تأیید کنید تا بتوانید از دوربین موبایل خود برای ضبط عکس و فیلم استفاده کنید.
  • فرآیند احراز هویت فقط در ساعات اداری انجام می‌شود.
 • در مرحله احراز هویت چهره، از شما جمله‌ای خواسته می‌شود که باید آن را با صدای رسا بخوانید و از خود فیلم بگیرید. توجه داشته باشید که صدای شما باید حتما بلند و شفاف باشد و در محیط آرامی قرار داشته باشید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از یک هندزفری استفاده کنید.
 • در این بخش پیام زیر برای شما نمایش داده می‌شود. گزینه «تایید نهایی» را انتخاب کنید.
 • مشاهده پیام زیر به این معنی است که گواهی امضای الکترونیکی شما با موفقیت صادر شده‌ است و شما می‌توانید با انتخاب گزینه «صدور گواهی» اطلاعات گواهی خود را مشاهده کنید. سپس باید رمز کاربری (یعنی همان رمزی که در ابتدا مشخص کرده بودید و فقط شامل عدد بود) را وارد کنید و بعد از آن با انتخاب گزینه «فعال‌سازی» آن را فعال کنید. حالا می‌توانید گواهی امضای الکترونیکی خود را ببینید. امضای الکترونیکی شما برای یک سال قابل استفاده خواهد بود.
     
  با این امضای الکترونیکی که ثبت کرده‌اید، می‌توانید سفته الکترونیکی و همچنین قراردادهای لندو را به صورت آنلاین امضا کنید.

4- خرید سفته الکترونیکی : توی این مرحله باید سفته تهیه کنی؛ اونم به شکل کاملا آنلاین و از طریق سامانه سفته الکترونیکی بانک آینده

آموزش خرید سفته الکترونیکی

تنها ضمانتی که لندو در زمان ارائه وام از شما دریافت می‌کند، سفته است و سفته‌ای که لندو از شما می‌خواهد، سفته الکترونیکی است. این سفته را باید به‌صورت کاملا آنلاین و از طریق «سامانه سفته و برات الکترونیکی بانک آینده» بخرید و بعد آن را با امضای الکترونیکی خود امضا کنید.

راستی حواستان باشد که برای خرید سفته الکترونیکی از سامانه بانک آینده، باید حتما در این بانک حساب داشته باشید و کد ملی و شماره موبایل شما در بانک آینده ثبت شده باشد. در ویدئوی زیر مراحل خرید سفته الکترونیکی را به شکل ساده برایتان توضیح داده‌ایم. در همین صفحه هم می‌توانید مراحل استفاده از سامانه و خرید سفته را به‌‌طور کامل ببینید.

مراحل خرید سفته الکترونیکی

1. ثبت‌نام در سامانه سفته الکترونیکی

اول باید گزینه «ثبت‌نام» را انتخاب کنید و شماره موبایل خود را وارد کنید. بعد کد امنیتی که به موبایلتان ارسال می‌شود را وارد کنید. حالا باید با وارد کردن مشخصات خود و تعیین رمز عبور، ثبت‌نامتان را در این سامانه انجام دهید.

نکــــته مهـــــم

۱. در این صفحه نیازی به وارد کردن «کد ثنا» نیست و این قسمت باید خالی باشد.
۲. شما می‌توانید مبلغ سفته را از روی جدول زیر و براساس مبلغ وام خود مشاهده کنید. مثلا برای دریافت وام ۱۲ میلیونی، باید در این سامانه سفته‌ای به مبلغ ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت کنید.

2. ورود به سامانه و ثبت درخواست

بعد از اینکه ثبت‌نامتان با موفقیت انجام شد، با استفاده از کد ملی و رمز عبور وارد سامانه شوید؛ گزینه «درخواست سفته» را انتخاب کنید و بعد هم گزینه «درخواست سفته جدید».

3. ثبت سفته

در این مرحله باید اطلاعات لازم را وارد کنید. «صادر کننده سفته» شما هستید و باید اطلاعات مختلفی مثل نام، شماره موبایل، آدرس، کد پستی، شماره حساب و ... مربوط به خود را وارد کنید. «گیرنده سفته» هم بانک آینده است. شما باید سفته‌ای با اطلاعات بانک آینده را در سامانه ثبت‌نام کنید و بعد گزینه «درخواست» را انتخاب کنید تا درخواست شما برای خرید سفته بانک آینده ثبت شود.

اطلاعاتی که باید در سفته بانک آینده وارد کنید:

۱. نوع شخص گیرنده سفته: حقوقی

۲. شناسه ملی گیرنده سفته: 10320894878

۳. شماره همراه گیرنده سفته: 09125678813

۴. نام کامل گیرنده سفته: شرکت سهامی عام بانک آینده

۵. شماره حساب: 0101134187003

۶. محل اقامت گیرنده سفته: تهران، بزرگراه مدرس جنوب به شمال، تقاطع نلسون ماندلا، ابتدای خیابان بیدار، شماره‌­ی یک (برج آینده)

۷. کدپستی گیرنده: 1964913153

۸. مبلغ: مبلغ سفته را از روی جدول مبالغ سفته و بر اساس مبلغ وام خود وارد کنید.

۹. تاریخ سررسید: عندالمطالبه

۱۰. توضیحات: در این بخش باید موارد زیر را وارد کنید

شماره تسهیلات (همان شماره‌ای که در پیامک لندو به شما اعلام شده است. در صورت عدم دریافت این پیامک، لطفا با پشتیبانی لندو تماس بگیرید.) مبلغ وام (همان مبلغ وامی که به لندو درخواست داده‌اید را به ریال و به عدد وارد کنید) برج الهیه شعبه 7000

یک مثال برای وارد کردن اطلاعات در بخش توضیحات:
شماره تسهیلات: ۶۸۰۰۱۲۸۹۹۳۰۰۳ / مبلغ تسهیلات: ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال / برج الهیه شعبه ۷۰۰۰

نکــــته مهـــــم

۱. در این صفحه نیازی به وارد کردن «کد ثنا» نیست و این قسمت باید خالی باشد.
۲. شما می‌توانید مبلغ سفته را از روی جدول زیر و براساس مبلغ وام خود مشاهده کنید. مثلا برای دریافت وام ۱۲ میلیونی، باید در این سامانه سفته‌ای به مبلغ ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت کنید.

4. پرداخت هزینه سفته

بعد از ثبت سفته‌ باید هزینه خرید آن را از طریق درگاه اینترنتی بانک واریز کنید.

5.امضای سفته‌

در این مرحله باید سفته‌ را باید به‌صورت آنلاین و با امضای الکترونیکی امضا کنید.
امضای الکترونیکی را باید از طریق نرم‌افزار «آینده‌ساین» ثبت کنید. اگر هنوز امضای الکترونیکی خود را نگرفته‌اید، آموزش کامل آن را در این صفحه بخوانید.
برای امضای سفته‌، باید گزینه «امضا» را انتخاب و بعد گواهی امضای دیجیتال خود را انتخاب کنید. حالا باید رمز کاربری که برای نرم‌افزار آينده‌ساین تعیین کرده بودید را وارد کنید. به این صورت امضای الکترونیکی شما روی سفته‌ای که خریداری کرده‌اید ثبت می‌شود.

نکــــته مهـــــم

در این مرحله، حتما باید رمز کاربری نرم‌افزار «آینده‌ساین» را به درستی وارد کنید (رمز کاربری همان رمزی است که در ابتدا در نرم‌افزار آینده‌ساین تعیین کرده بودید و فقط شامل اعداد بود)؛ چون اگر این رمز را دو بار اشتباه وارد کنید، رمز شما مسدود می‌شود و باید برای رفع انسداد آن، این مراحل را انجام دهید:
وارد نرم‌افزار آینده‌ساین شوید و با انتخاب گزینه‌ای که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد، وارد منوی نرم‌افزار شوید. سپس گزینه «مدیریت رمزها» را انتخاب کنید و در مرحله بعدی هم گزینه «رفع انسداد رمز کاربری». در این بخش رمز مدیریتی (یعنی همان رمزی که شامل اعداد، حروف و کاراکترهای خاص بود) و همچنین رمز کاربری جدید خود را وارد کنید و گزینه «رفع انسداد» را انتخاب کنید. حالا می‌توانید دوباره به سامانه سفته برگردید و با ورود رمز کاربری جدید،‌ امضای خود را روی سفته‌ ثبت کنید.

6. بارگذاری سفته‌ها در حساب کاربری‌

بعد از خرید و امضای سفته الکترونیکی، ابتدا باید فایل پی‌دی‌اف سفته را از سامانه سفته الکترونیکی دانلود کنید.

نکــــته مهـــــم

در سامانه سفته الکترونیکی، وارد سفته‌ خود که می‌شوید، دو فایل می‌بینید. فایل اول، سفته امضا‌شده‌ است ولی روی فایل دوم امضایی وجود ندارد. در این مرحله حتما حواستان باشد که فایل امضا‌شده را دانلود و سپس بارگذاری کنید.

بعد از دانلود سفته امضا‌شده، وارد حساب کاربری خود در سایت لندو و بخش «بارگذاری سفته» شوید و بعد از آن سفته خود را بارگذاری کنید.

کارشناسان لندو سفته‌ شما را بررسی می‌کنند و در صورت تأیید، درخواستتان وارد مرحله امضای قرارداد خواهد شد.

5- پرداخت قسط اول

نحوه پرداخت اقساط

در شرایط وام لندو، خبری از چک، ضامن و پیش‌پرداخت نیست؛ ولی لازم است قسط اول خود را قبل از دریافت وام، به لندو پرداخت کنید. بعد از دریافت وام هم بقیه اقساط شما شروع خواهد شد.
توجه داشته باشید که شما باید اقساط خود را به لندو پرداخت کنید، نه فروشگاهی که با وام لندو از آن خرید کرده‌اید.
پرداخت اقساط در لندو فقط به صورت آنلاین و از طریق حساب کاربری انجام می‌شود و شما می‌توانید بازپرداخت اقساط خود را به‌صورت ۶، ۹ و ۱۲ ماهه انتخاب کنید.
بعد از تأیید نهایی درخواست وامتان، باید وارد حساب کاربری خود در سایت لندو شوید و قسط اول خود را بپردازید. در صفحه اول حساب کاربری خود می‌توانید قسط اولتان را مشاهده، انتخاب و پرداخت کنید.

 

بعد از پرداخت موفقیت‌آمیز قسط اول خود،‌ پیام زیر را مشاهده می‌کنید.

حالا باید کمی منتظر بمانید تا وام شما به شکل یک کد تخفیف صددرصدی یا شارژ کیف پول در اختیارتان قرار بگیرد. بعد از دریافت وام، پرداخت ماهانه اقساط شروع خواهد شد. شما باید هر ماه وارد حساب کاربری خود و بخش «قسط‌های من» شوید و اقساط بعدی خود را پرداخت کنید.

 

تأخیر در پرداخت اقساط لندو چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

در لندو هر مشتری یک نمره اعتبار دارد که این نمره بر اساس رفتار پرداخت اقساط مشتری تعیین می‌شود و محاسبه آن به معیارهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال تأخیر در پرداخت اقساط، نمره اعتبار را کاهش می‌دهد و پرداخت به‌موقع یا زودتر از موعد اقساط، باعث افزایش این نمره می‌شود. دریافت جریمه دیرکرد پرداخت اقساط هم موضوعی است که به نمره اعتبار هر مشتری بستگی دارد. به‌ این‌ صورت که اگر نمره اعتبار شما کمتر از ۳۰۰ باشد، باید جریمه دیرکرد پرداخت کنید؛ ولی اگر نمره اعتبارتان بالای ۳۰۰ باشد، در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، مشمول پرداخت جریمه دیرکرد نمی‌شوید. ضمناً شما ۵ روز بعد از موعد قسط خود، برای پرداخت آن فرصت دارید. یعنی در صورت تأخیر تا ۵ روز بعد از موعد قسط، جریمه دیرکرد برای شما محاسبه نخواهد شد.
اگر بعد از تاریخ ۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ قرارداد وام خود را امضا کرده‌اید:
نحوه محاسبه جریمه دیرکرد برای شما به‌ این صورت است که به ازای هر هفته تأخیر در پرداخت هر قسط، مبلغ ۲۰ هزار تومان جریمه دیرکرد از شما دریافت می‌شود که مجموع جریمه دیرکرد خود را باید در زمان پرداخت قسط، به لندو بپردازید.
اگر قبل از تاریخ ۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ قرارداد وام خود را امضا کرده‌اید:
نحوه محاسبه جریمه دیرکرد برای شما متفاوت است و محاسبه آن طبق ماده 10 فرم بازپرداخت (قرارداد مرابحه) که امضا کرده‌اید، انجام می‌شود. در صورتی که نمره اعتبار کمتر از ۳۰۰ و تأخیر بیش از ۵ روز داشته باشید، باید فقط جریمه دیرکرد مربوط به بانک آینده را پرداخت کنید. این جریمه بر اساس نرخ مصوب روزشمار بانکی (۱۸ درصد نرخ روزشمار به اضافه ۶ درصد وجه التزام) محاسبه می‌شود. پس مبلغ جریمه برای شما ثابت نیست و به مبلغ اقساطتان بستگی دارد. مثلا اگر ۲۰ میلیون وام گرفته باشید و قسط ماهانه شما ۲ میلیون و ۷۵ هزار تومان باشد، باید به ازای هر روز تأخیر، حدود هزار و سیصد تومان جریمه دیرکرد پرداخت کنید.
سه نکته مهم:

 • حداکثر جریمه‌ دیرکردی که برای هر قسط از مشتری دریافت می‌شود، یک چهارم مبلغ آن قسط است.
 • عواقب بدقولی در پرداخت اقساط لندو فقط به جریمه دیرکرد محدود نیست. در صورت دیرکرد بیشتر از یک ماه، مراتب به واحد حقوقی لندو اطلاع داده شده و از طریق قرارداد و سفته‌ دریافتی از مشتری، پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.
 • در صورت تأخیر در پرداخت اقساط، از روش‌های پیامکی، ایمیلی و تلفنی مسئله را با شما درمیان می‌گذاریم تا اگر پرداخت قسط خود را فراموش کرده‌اید، در اسرع‌وقت آن را بپردازید و مشمول پرداخت جریمه دیرکرد یا پیگیری‌های حقوقی نشوید.

6- دریافت وام و خرید از فروشگاه : وقتی که برای خرید اقساطی از طریق لینک صفحه جاسک کالا رفته باشی مبلغ وام به شکل یه کد اعتباری در اختیارت قرار می‌گیره تا باهاش از سایت فروشگاه خرید کنی.

برای استفاده از این کد تخفیف صددرصدی کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • دریافت کد از سایت لندو
  بعد از نهایی شدن مراحل وام لندو، پیامکی با موضوع آماده شدن کد دریافت خواهید کرد. کافیست با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت لندو، این کد را کپی کنید.
 • مراجعه به سایت فروشگاه جاسک کالا
  به سایت فروشگاه بروید و کالا یا خدمات مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه کنید.
 • وارد کردن کد
  در مرحله پرداخت در سایت فروشگاه جاسک کالا، با وارد کردن کد در بخش کد تخفیف یا هدیه، خرید شما نهایی شده و فروشنده جاسک کالا کالای خریداری‌شده را برای شما ارسال خواهد کرد.
  توجه داشته باشید که مسئولیت استعلام موجودی و قیمت از قبل از اقدام جهت دریافت کد و به هنگام ثبت سفارش با شماست و مسولیت های تامین بعد از استعلام و ارسال، اصالت و دیگر مسائل مربوط به کالا بر‌عهده فروشگاه است.

با توجه به راهنمایی های بالا جهت ثبت خرید اقساطی از جاسک کالا از طریق لینک زیر اقدام نمائید.

https://lendo.ir/store/jaskkala